SQL Server-praca z różnymi programami

Witam, pytania dotyczą usprawnienia pracy biura rachunkowego. Programy biurowe: Comarch Insert i Płatnik - ok. 300 podmiotów. Pracują pod Win 7/10 (6 stanowisk) w lokalnej sieci biurowej. Serwery SQL (2008, 2012) na 3 komputerach. Mam zamiar postawić komputer erwerowy na  WS2012 i wspólny SQL (2017 Express) dla wszyskich programów. Proszę o porady:
W SQL tworzyć jedną instancję, czy dla Iinserta,  Comarcha i Płatnika oddzielne? Czy komputery łączące się z serwerową bazą lepiej jak będą w domenie, czy jak do tej pory niezależnie łączące się z bazą w sieci biurowej? Jakie będzie najlepsze oprogramowanie do tworzenia backupów wszystkich komputerów w sieci z wysyłką na zewnętrzny serwer NAS? Pozdrawiam, Marek.

Dodaj komentarz

Wybierz opcję autoryzacji

Zaloguj się

Jeżeli posiadasz konto w CentrumXP, ta opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Zaloguj się
Dołącz do społeczności

Nasi zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych korzyści takich jak dodawanie pytań, odpowiadania na pytania, komentowanie oraz głosowanie.

Rejestracja

Odpowiedzi: 1

Witaj,

1. W SQL tworzyć jedną instancję, czy dla Iinserta,  Comarcha i Płatnika oddzielne? - dla bezpieczeństwa baz danych stwórz sobie oddzielne instancje.

2. Czy komputery łączące się z serwerową bazą lepiej jak będą w domenie,  czy jak do tej pory niezależnie łączące się z bazą w sieci biurowej? -  jeżeli te komputery mają tylko łączyć się z w/w SQL, nie ma potrzeby włączać ich do domeny.

3. Jakie będzie najlepsze oprogramowanie do tworzenia backupów wszystkich komputerów w sieci z wysyłką na zewnętrzny serwer NAS? - polecam backup w chmurze w usłudze Azure :)

Pozdrawiam,
Mateusz Miciński

matmic
Dodano:
około rok temu
Aktualizacja:
około rok temu
  • devs4p 31.12.2017, 20:16:47

    Inaczej :: OVH oferuje tanie serwery pod backup. 2TB za 69PLN/m-c. System: Debian 7/8/9 + Ubuntu 16.4 PL. Do tego doinstaluj NFS-kurew i PAKUJ DDR hostem

Dodaj komentarz
Marek
Dodano:
około rok temu
Aktualizacja:
około rok temu
Wyświetleń:
533
Komentarzy:
2

Podobne zapytania