wygładzanie czcionek ekranowych

Czy istnieje możliwość pozbycia się nieszczęsnego wygładzania czcionek ekranowych w Windows 10, tj. przycik startowy, obszar startowy, pasek zadań, okienka ustawiania itp. oraz w Internet Explorer 9-11? Począwszy od wersji 9, zniknęła w opcjach internetowych (zaawansowanie, multimedia) możliwość odznaczenia wygładzania czcionek ekranowych.
Ps. Udało mi się zlikwidować wygładzanie na pulpicie, w paskach narzędzi okienek poprzez zmianę w rejestrach:       

- HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Desktop:

- HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop :

 FontSmoothingType = 1

FontSmoothing = 1

 Narzucanie przez Microsoft użytkownikom na siłę technologii wygładzania czcionek, nie jest moim zdaniem dobrym rozwiązaniem, gdyż w moim odczuciu litery są nieostre i powoduje zmęczenie wzroku. Nie jestem w tej opinii osamotniony, wystarczy prześledzić fora internetowe i opinie internautów na ten temat. Mnie to na razie zmusiło do rezygancji ze stosowanie przeglądarki Interent Explorer czy też Microsoft Edge na korzyść konkurencyjnych Firefox i Google Chrome, w których czcionka jest idelanie ostra. Jak również mocno opóźniło przesiadkę na Windows 7 i 10.

Jeżeli jest sposób na likwidację tej uciążliwości, to bardzo prosiłbym o fachową poradę, a jeżeli nie ma takiej możliwości to prosiłbym o jakąś interwencję w firmie Microsoft o wprowadzenie odpowiednich aktualizacji systemu, by dać użytkownikowi większą swobodę

Dodaj komentarz

Wybierz opcję autoryzacji

Zaloguj się

Jeżeli posiadasz konto w CentrumXP, ta opcja będzie dla Ciebie najlepsza.

Zaloguj się
Dołącz do społeczności

Nasi zarejestrowani użytkownicy mają dostęp do dodatkowych korzyści takich jak dodawanie pytań, odpowiadania na pytania, komentowanie oraz głosowanie.

Rejestracja

Odpowiedzi: 2

Witaj.

Oczywiście, że można wyłączyć. Wejdź w menu Start, wpisz ClearType i odznacz opcję Włącz technologię ClearType.  Przejdź Dalej przez kilka etapów, ewentualnie możesz jeszcze w nich  dostosować wygładzanie tekstu pod swoje potrzeby. I gotowe :)


matmic
Dodano:
około rok temu
Aktualizacja:
około rok temu

Dobry wieczór

Sposób podany w odpowiedzi - oczywiście likwiduje wygładzanie czcionek ekranowych, tak jak pisałem m.in.: na pulpicie, w programach Ms Office,  w paskach narzędzi okienek. Proszę o sprawdzenie.
To już wykonałem.

Natomiast nie likwiduje (jak podkreśliłem w pytaniu) w:  

przycik startowy Windows (otwierana lista programów)

obszar startowy, 

pasek zadań, 

okienka ustawiania itp., 

Internet Explorer od 9 do 11, czy też Ms Edge (proszę o porównanie z IE 8, w którym czcionka jest idealnie ostra).

Dlatego też prosiłbym, jeżeli istnieje taka możliwość, o podanie sposobu usunięcia wygładzania czcionek w wyżej wymienionych obszarach.

Pozdrawiam 


Mirek
Dodano:
około rok temu
Aktualizacja:
około rok temu
Mirek
Dodano:
około rok temu
Aktualizacja:
około rok temu
Wyświetleń:
436
Komentarzy:
2

Podobne zapytania